Full Pilates Antalya Fit ve daha sağlıklı bir yaşam için full pilates. Antalya Lara da bulunan pilates salonu muz sadece reformer pilates yani aletli pilates hizmeti vermektedir. Reformer pilates yani aletli pilates ile postür bozuklukları yani kifoz lordoz skolyoz boyun düzleşmesi gibi rahatsızlıkların yanı sıra bel fıtığı sırt ağrıları gibi rahatsızlıklar için rehabilite amaçlı reformer pilates yani aletli pilates yaptırmaktayız Full pilates salonu muzda. Antalya lara da pilates, reformer pilates yani aletli pilates in adresi Full pilates.

SAMİME SERT TAŞBAŞ

 

26.09.1983 yılı Çanakkale doğumlu olan antrenör çocukluğundan beri aktif olarak yüzme jimnastik branşıyla ilgilendi.Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümünden III.KADEME KIDEMLİ Fitness Antrenörü olarak mezun oldu. Samime herkesin deyişiyle samimiyetten gelen enerji dolu bir eğitmen olmayı hedefledi.

Uzmanlık branşının alt dalı olarak aldığı dersler arasında olan pilates ile bitirme tezi yaptı. “Sedanter bayanlarda pilates egzersizinin esneklik parametreleri üzerine etkisi”ni araştırarak olumlu sonuçlara ulaştı.

-ACE Blue Vision Fitness Akademi Personal Trainer eğitimini.
-Egzersiz Fizyolojisi
-Anatomi
-Biyomekanik ve Uygulamalı Kinesyoloji
-Kifotik lordotik postür
-Flatback postür
-Swayback postür
-Skolyoz
-Lumber hiperekstansiyon ve anterior pelvik tilt
-Lumber fleksiyon ve posterior pelvik tilt
-Lateral lumber fleksion ve lateral pelvik tilt duruş bozukluğu olan bireylerle egzersiz uygulama eğitimi alarak okulundan mezun olmuştur.

International Pilates Federation dan aldığı eğitimiyle öğrencilik yıllarından bu yana Çanakkale Halkeğitim Merkezi ve Özel salonlarda Pilates Grup, Zumba Grup, Minikler Jimnastik Grup egzersizi ve Personal Trainer olarak egzersiz programlamayı 4 yıl sürdürdü. Işık Yüzme ve Spor Kulübünde Kara Antrenmanı ve Pilatesle sporcuları kuvvetlendirme çalışmaları yaptırdı.

Aynı zamanda Profesyonel olarak Masörlük eğitimi almış olan antrenör 1.Lig Takımı Çanakkale Belediye Kız Voleybol takımına masörlük yaptı.

Sherborne Developmental Movement Çocuklar, Yaşlı bireyler ve Engelliler için egzersiz planlama eğitimi olan eğitmen Çanakkale Huzur evi ve Hüseyin Akif Terzioğlu Anaokulunda 2 yıl destekleyici çalışmalarını sürdürdü.

2014 yılında evlenerek Antalya’ya yerleşti.Yine özel bir egzersiz merkezinde Balanced Body  Reformer1, Reformer 2, Reformer 3 ve Tower eğitimiyle 1yıl Reformer Pilates uygulama dersi verdi. 2015 yılı Temmuz ayında eşinin de desteğiyle Full Pilatesi kurdu ve sizleri kendisiyle bir egzersiz denemeniz için bekliyor.

Sizlere hayat enerjinizi mükemmel seviyede tutmanız için yeteri kadar yemek yemenizi yeterli eğitime sahip kişilerle egzersiz yapmanızı öneriyor.

IMG-20200701-WA0002.jpg

NAZLI KARABAŞ

 

              1983 adana doğumluyum.Çocukluğumda başladığım  ^^ bisikletli yaşam^^ ilerleyen yaşlarımda hayat tarzım oldu. Keyfe pedallamanın dışında uzun kilometrelere pedallayarak bisikleti hayatımın merkezine koydum. Muğla üniversitesi ziraat mezunuyum. Uzun yıllar okuduğum bölüm ve sevdiğim, hayat tarzı yaptığım meslek arasında kaldıktan sonra sevdiğim işe odaklanmaya karar verdim. 2008 yılında başladığım fitness tutkumu, his federasyonundan aldığım 1. Kademe wellness  antrenörlüğü ile profosyonelliğe taşıdım. Uluslararası pilates federasyonunun ^^ pilates eğitmenlik eğitimi ^^ ile pilateste eğitmenlik için ilk adımımı attım. Türkiye cimnastik federasyonu 1. Kademe eğitmenlik eğitimini başarıyla tamamladım. Eğitmenlik kariyerim için kendimi yenilemeye ve geliştirmeye devam  ediyorum. Sağlıklı bir beden ve sağlıklı  ruh hali için vücudumuza iyi bakmamız gerektiği düşüncesindeyim.Haftanın 6 günü antrenman yapan bir birey olarak, min 3 gün antrenman yapmanızı, sağlıklı beslenmenizi herşeyden önce kendi özsaygınız için öneririm .