SAMİME SERT TAŞBAŞ

 

26.09.1983 yılı Çanakkale doğumlu olan antrenör çocukluğundan beri aktif olarak yüzme jimnastik branşıyla ilgilendi.Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümünden III.KADEME KIDEMLİ Fitness Antrenörü olarak mezun oldu. Samime herkesin deyişiyle samimiyetten gelen enerji dolu bir eğitmen olmayı hedefledi.

Uzmanlık branşının alt dalı olarak aldığı dersler arasında olan pilates ile bitirme tezi yaptı. “Sedanter bayanlarda pilates egzersizinin esneklik parametreleri üzerine etkisi”ni araştırarak olumlu sonuçlara ulaştı.

-ACE Blue Vision Fitness Akademi Personal Trainer eğitimini.
-Egzersiz Fizyolojisi
-Anatomi
-Biyomekanik ve Uygulamalı Kinesyoloji
-Kifotik lordotik postür
-Flatback postür
-Swayback postür
-Skolyoz
-Lumber hiperekstansiyon ve anterior pelvik tilt
-Lumber fleksiyon ve posterior pelvik tilt
-Lateral lumber fleksion ve lateral pelvik tilt duruş bozukluğu olan bireylerle egzersiz uygulama eğitimi alarak okulundan mezun olmuştur.

International Pilates Federation dan aldığı eğitimiyle öğrencilik yıllarından bu yana Çanakkale Halkeğitim Merkezi ve Özel salonlarda Pilates Grup, Zumba Grup, Minikler Jimnastik Grup egzersizi ve Personal Trainer olarak egzersiz programlamayı 4 yıl sürdürdü. Işık Yüzme ve Spor Kulübünde Kara Antrenmanı ve Pilatesle sporcuları kuvvetlendirme çalışmaları yaptırdı.

Aynı zamanda Profesyonel olarak Masörlük eğitimi almış olan antrenör 1.Lig Takımı Çanakkale Belediye Kız Voleybol takımına masörlük yaptı.

Sherborne Developmental Movement Çocuklar, Yaşlı bireyler ve Engelliler için egzersiz planlama eğitimi olan eğitmen Çanakkale Huzur evi ve Hüseyin Akif Terzioğlu Anaokulunda 2 yıl destekleyici çalışmalarını sürdürdü.

2014 yılında evlenerek Antalya’ya yerleşti.Yine özel bir egzersiz merkezinde Balanced Body  Reformer1, Reformer 2, Reformer 3 ve Tower eğitimiyle 1yıl Reformer Pilates uygulama dersi verdi. 2015 yılı Temmuz ayında eşinin de desteğiyle Full Pilatesi kurdu ve sizleri kendisiyle bir egzersiz denemeniz için bekliyor.

Sizlere hayat enerjinizi mükemmel seviyede tutmanız için yeteri kadar yemek yemenizi yeterli eğitime sahip kişilerle egzersiz yapmanızı öneriyor.

ALİ TAŞBAŞ

 

1979 yılı Antalya doğumlu olan eğitmen Kocaeli Üniversitesinden mezun oldu. Eşi Samime Hoca ile evliliği aynı zamanda pilates egzersiz sisteminin hayatına girmesi oldu. 2015 Temmuz ayında eşi ile Full Pilates salonunu açtıklarında Ali Hoca için pilates sadece egzersiz olmaktan çıkıp eğitmenlik eğitiminin başlangıcı oldu. 2016 yılının son aylarında Türkiye Cimnastik Federasyonunun 1. Kademe Pilates Eğitmenlik Kursunu başarı ile tamamlayarak Pilates eğitmenliğine başlamıştır.

Sizlere hayat enerjinizi mükemmel seviyede tutmanız için yeteri kadar yemek yemenizi ve fit, daha sağlıklı bir yaşam için Full Pilates te egzersiz yapmanızı öneriyor.

© 2015 by FULL PILATES. Proudly created with Full Pilates